KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14752062
nr 1475 2062
Brita Horn-Heybroek
(1904-1986), Sverige
Signerad. Blandteknik på duk, yttermått inklusive ram: 64x53 cm
Brita Horn-Heybroek, svensk målare född 1904 i Bårslöv, Skåne, död 1986.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:36:23
31/5 11:34:06
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Brita Horn-Heybroek
Läs mer om Brita Horn-Heybroek